5
4 חוות דעת
 
 
 
 
 
 
מומחה לכירורגיה אורתופדית
 
 

מומחה לניתוחי החלפות מפרקים וארתרוסקופיה של הברך

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

מן התקשורת

 

סרטונים

 
 
 

בעיות שכיחות בברכיים – פרופ' מ. סודרי

 
פרופ' סודרי מדבר על מבנה הברך ועל בעיות שכיחות של הברך בגיל המבוגר.
 
 
 
 

הרמב"ם: פנים רבות לדמות מופלאה- פרופ' מ. סודרי

 
פרופ' סודרי מדבר על הרמב"ם
 
 
 
 

ראיון בתוכניתו של פרופ' קרסו מתאריך ה- 7.1.2015

 
בראיון אצל פרופ' קרסו מסביר פרופ' סודרי על הגורמים לשחיקה של הפרקים בברכיים. הוא מציין את כל הדרכים שיעזרו לשמור על הברך למשך שנים רבות, ועל דרכי הטיפול בתהליכי הניוון השונים, עד כדי ניתוח החלפת פרקים.

לחץ לצפיה בראיון >
 

מאמרים

 

מפרק הברך וארתרוסקופיה

 
מבין כל הרקמות הרכות בברך, המניסקוס הוא המבנה הפגיע ביותר, ועליו מבוצעות מרבית הפעולות הכירורגיות. על פי רוב, הפתרון למניסקוס שניזוק הוא "ארתרוסקופיה". לפניכם הדברים שחשוב לדעת על השיטה הניתוחית ועל הדרך הנכונה לשמור על הברך כדי להימנע מהצורך בניתוח.
לחץ לצפיה במאמר >
 

דרכי טיפול - הזרקות למפרק

 
טיפול ההזרקה הינו יעיל, אך הסטרואידים (שאותם מזריקים למפרק) בעלי השפעת הרסנית על הסחוס בטווח הארוך. מסיבה זו מומלץ לא לבצע הזרקות יותר מ- 4 פעמים בשנה.
לחץ לצפיה במאמר >
 

ניתוח ארתרוסקופיה - להביט מקרוב במפרק

 
ניתוח ארתרוסקופיה הינו פעולה כירורגית, המאפשרת טיפול בבעיות מפרקים דרך חתך בקוטר של סנטימטר. פרופ' מיכאל סודרי מספר על נפלאות הארתרוסקופיה, המאפשרת לאורתופד לראות "מה עומד על הפרק".
לחץ לצפיה במאמר >
 

ספרים

 
 

Armed Conflict Injuries to the Extremities

 
פרופ' סודרי כתב במשותף עם פרופ' לרנר את הספר "Armed Conflict Injuries to the Extremities". הספר עוסק בטיפול בפגיעות גפיים קשות, וצבר ניסיון בטיפול בפציעות מלחמה קשות במחלקה האורתופדית בבית החולים רמב"ם. כמו כן, בכתיבת הספר השתתפו רופאים מצבא ארצות-הברית, טורקיה ורומניה. הספר מאגד שיטות טיפול ומחקרים חשובים בתחום הפגיעות הקשות בגפיים, והוא זכה זה מכבר לכינוי "התנ"ך של האורתופדיה המודרנית". לאחרונה זכה הספר לסקירה נרחבת ולשבחים רבים במגזין הרפואי האמריקני (JAMA The Journal of the American Medical Association), הנחשב למוביל בעולם ושמפרסם מידי חודש סקירה של ספרי הרפואה הטובים ביותר בעולם.
 
 
 
Armed Conflict Injuries to the Extremities
 
 
 
 
 

Severe Injuries to the Limbs

 
פרופ' סודרי היה מחבר שותף לספר Severe Injuries to the Limbs יחד עם פרופ' לרנר ופרופ' דניאל רייס. הספר יצא לאור בשנת 2007 בהוצאת הספרים Springer, והוא דן בטיפול המיטבי בטראומות קשות של הגפיים.
 
 
 
Severe Injuries to the Limbs